Partneři

Spolupracující firmy a organizace

Jsme si plně vědomi toho jak je dnešní svět propojený a proto se snažíme být maximálně otevřenou firmou i systémem. Abychom se i nadále posouvali a byli schopni nabízet zákazníkům spolupracujeme s řadou firem a organizací z různých oborů.


 

 ČTPZ     ÚZEI     SPŠ Žďár

SPŠ Žďár nad Sázavou

Logo základní bez ramecku

Střední průmyslová škola ve Žďáru nad Sázavou (www.spszr.cz) patří k předním pracovištím integrujícím do výuky nové technologie jako je umělá inteligence, vývoj mobilních aplikací nebo virtuální realita. Výuka je propojena s moderními průmyslovými firmami, vysokými školami a také dodavateli průmyslových technologií a PLM/BIM softwaru.

Studenti se pravidelně účastní soutěží a výstav po celém světě a vyráží "na zkušenou" v rámci mezinárodního programu Erasmus+.

V areálech školy najdete vzdělávací pracoviště, odborné laboratoře, dílny, atletické hřiště, tělocvičnu, posilovnu, tenisové kurty, jídelnu, budovy domova mládeže a také novou sportovní halu.

Využití programu WinFAS při výuce

"Naše škola při výuce ekonomického oboru využívá software WinFAS. Již ve druhém ročníku v rámci předmětu Firemní praxe se studenti seznamují s vystavováním účetních dokladů v programu. Software dále využíváme v předmětech Studentské firmy (vlastní podnikatelské projekty), Daňové zákony a hlavně ve čtvrtém ročníku v předmětu Účetní software. Studenti své získané teoretické znalosti ze všech ekonomicky a účetně zaměřených předmětů zkoušejí aplikovat přímo v softwaru WinFAS."

Ing. Petra Černá
učitel ekonomických předmětů

 01  02

 

Česká technologická platforma pro zemědělství

Logo CZTP s textem

Česká technologická platforma pro zemědělství (ČTPZ) byla uznána Ministerstvem zemědělství jako technologická platforma dne 23. 9. 2016.     

Představení vize a cílů platformy:

  • přenos aktuálních informací, které přispějí k rozvoji a zefektivnění zemědělské výroby nejen na národní úrovni, ale i na mezinárodní úrovni ve smyslu implementace poznatků ze zahraničí a přenos poznatků směrem do zahraničí
  • budování a zajišťování rozvoje znalostního systému v oblasti zemědělské prvovýroby s důrazem na přenos poznatků ve všech klíčových oblastech sektoru
  • koordinace aktivit a výměna poznatků v oblasti zemědělství u profesně zaměřených subjektů jakými jsou výzkumné instituce, chovatelé a jejich sdružení, zemědělské univerzity a zpracovatelé zemědělských produktů
  • využití aktuálních poznatků zemědělského výzkumu a vývoje v  praxi a jejich efektivní přenos k cílovým uživatelům
  • popularizace, medializace a propagace poznatků a informací na podporu českého zemědělství a spotřebu českých produktů, včetně podpory vzdělávání
  • hledání a porovnání intenzivních a alternativních způsobů hospodaření, včetně ekologických způsobů hospodaření;
  • pořádání konferencí, seminářů a workshopů
  • poradenské aktivity pro účely posouzení právních norem v dané oblasti, pro účely odborných posudků, odborných stanovisek pro další subjekty a pro tvorbu právních předpisů týkajících se rozvoje aktivit v oblasti působení technologické platformy
  • podpora iniciativ zaměřených na posílení konkurenceschopnosti zemědělství a s tím spojených vědeckých, výzkumných, technologických a inovačních aktivit

 

ÚZEI

LOGO

Ústav zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI) je státní příspěvková organizace zřízená Ministerstvem zemědělství

  • Výzkum a vývoj v oboru zemědělské ekonomiky a politiky, včetně rozvoje multifunkčního charakteru zemědělství a šíření výsledků výzkumu prostřednictvím výuky, publikováním a přednáškovou činností.
  • Výkon funkce Kontaktního pracoviště FADN CZ, tzn. vytváření a správa sítě testovacích podniků kompatibilní s EU (na základě Nařízení Rady EU 79/65/EEC) a organizování výběrových šetření v agrárně-potravinářském sektoru.
  • Zajištění funkce informačního a vzdělávacího centra pro oblasti zemědělství, potravinářství a rozvoje venkova prostřednictvím Zemědělské a potravinářské knihovny a elektronických informačních zdrojů, referenční, rešeršní a reprografické služby.
Reference a případové studie
Nahoru